Zanjan Travel & Tourism Guide

استان زنجان؛ مقصد گردشگری کمتر دیده شده؛ فرصتی جدید برای سفر بعدی شما؛ زنجان به شما نزدیکتر از آن است که تصور می‌کنید!

زنجان چه رنگی است؟

توسط در تاریخ ۰۳ فروردين ۱۳۹۷

سید محمد حسن حسینی، رئیس گروه توسعه گردشگری و بازاریابی اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان:

🔹6 سال است که میراث فرهنگی زنجان طی پیمایشی به پروفایل گردشگران نوروزی می پردازد و در کنار سوالات جمعیت شناختی از آنها می خواهد که از علل انتخاب مقصد سفر و زمان تصمیم به سفر بگویند اما در این فرم سوال جالبی به چشم می خورد که پاسخی زیبا در پی دارد. از گردشگران خواسته شده تا بگویند زنجان چه رنگی است.

🔹علت طرح آن اینگونه در تحلیل های پیمایش فوق مطرح شده است: "سوآل آخر پیمایش بازار گردشگران، توصیف زنجان با یک رنگ بود. دانستن رنگ مقاصد گردشگری از دیدگاه گردشگران و بازدیدکنندگان می‌تواند در تولید اقلام تبلیغاتی و رنگ زمینه‌های مرتبط با گردشگری در معرفی مقاصد، تأثیرگذار بوده و به تحقق اهداف تبلیغای و ترویجی کمک نماید. "

🔹زنجان آبی است. 35 درصد گردشگران جامعه آماری این پیمایش زنجان را آبی رنگ توصیف کرده اند. شاید بخاطر آسمان زیبای زنجان است که معمولا چشم ها را خیره می کند .

🔹سبز رنگ دومی است که 27 درصدگردشگران نوروزی به زنجان نسبت می دهند و ناخودآگاه آدم را به یاد طبیعت زیبا و سبزگون بهاری زنجان می اندازد.

🔹سومین رنگ سفید است. 7 درصد معتقدند زنجان سفید است و این سفیدی شاید کنایه از پاکی این شهر و آسمان و هوایش باشد.

🔹5 درصد از گردشگران زنجان را قهوه ای می بینند، به رنگ کوههای این شهر کوهستانی و 5/4 درصد مسی رنگ. تولید ظرف و زیورآلات مسی از صنایع دستی پر رونق استان زنجان است.

🔹5/4 درصد از گردشگران نوروزی زنجان را زرد رنگ دیده اند و سایر رنگ ها نیز در مجموع 11 درصد را آرا گردشگران را به خود اختصاص داده اند.
و این هفت رنگ شهر زنجان است. راستی شهر شما چه رنگی است؟

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان

نظرات

برو به فرم ارسال نظر

هیچ نظری تا الان ثبت نشده.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">