Zanjan Travel & Tourism Guide

استان زنجان؛ مقصد گردشگری کمتر دیده شده؛ فرصتی جدید برای سفر بعدی شما؛ زنجان به شما نزدیکتر از آن است که تصور می‌کنید!

جلسه کمیته اسکان ستاد خدمات سفر (اختصاصی)

 • ۱۲:۴۹

جلسه کمیته اسکان ستاد خدمات سفر استان زنجان ویژه ایام محرم صبح امروز در معاونت گردشگری برگزار شد. در این جلسه آمادگی دستگاههای مختلف برای اسکان زائران محرم، اطلاع رسانی و آماده سازی شهر برای اجرای مطلوب برنامه های مختلف بررسی شد.

افزایش 50 درصدی ورود گردشگر به ایران در سال 2017

 • ۲۱:۵۶

 • ۲۲۰

حفاظت از هتل در برابر آتش سوزی

 • ۱۳:۳۹

دانلود کنید:

https://www.uplooder.net/files/6f80453af977aee9cf2b8d6123839ba9/fire-hotel.pdf.html

آیین نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت دفترهای خدمات مسافرتی ، سیاحتی ، جهانگردی و زیارتی

 • ۱۲:۰۵

دانلود کنید:

http://zanjantourism.parsaspace.com/nezarat.pdf

لباس هایی که هنگام مسافرت با هواپیما نباید بپوشیم

 • ۰۰:۵۷

برترین ها: اگر برای مسافرت بعدی خودتان برنامه ریزی می کنید و قرار است سفرتان را با هواپیما انجام دهید، کمی بیشتر در فرودگاه به ظاهر افراد توجه کنید و ببینید چه لباس هایی را برای سفرشان انتخاب کرده اند. مطمئنا لباسی که برای مسافرت خود و داخل هواپیما انتخاب می کنید بسیار مهم است و شما تنها افرادی نیستید که به راحتی لباستان در زمان پرواز اهمیت می دهید. در ادامه چند مدل از لباس هایی که بهتر است در هنگام مسافرت با هواپیما نپوشیم را با هم مرور خواهیم کرد.

پیش از این که لباس مورد انتظار خودتان برای سوار شدن به هواپیما را انتخاب کنید، به کارهایی که در آن روز انجام خواهید داد خوب فکر کنید. حتما در طول پرواز، برای مدت زمانی مشخص، روی یک صندلی تنگ با فضای محدود می نشینید، و برای استفاده از دستشویی هم چندان کار راحتی در پیش نخواهید داشت. بنابراین باید برای چنین شرایطی برنامه ریزی کنید. سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که برای درآوردن و پوشیدن مجدد آن در این وضعیت، چندان به دردسر نیفتید.

لباس های سرهمی برای چنین مواقعی به هیچ وجه مناسب نیستند. همچنین لباس هایی با برش های کوتاه مثل دامن های کوتاه را هم از دایره انتخاب خود کنار بگذارید. به طور کل هر چه تعداد زیپ و دکمه های به کار رفته در لباستان کمتر باشد برایتان بهتر خواهد بود. تا می توانید به راحتی خودتان اهمیت دهید!

در زمان سوار شدن به هواپیما، به جای توجه به لباس های شیک و مورد علاقه خود، باید به فاکتورهای دیگری مثل سادگی بیشتر اهمیت قائل شوید. پس لباس های خاص خودتان با برندهای جذابی که دارند را برای گردش و تفریحاتی که در طول سفر خواهید داشت نگاه دارید، نه داخل هواپیما. از آنجایی که ممکن است داخل هواپیما لباس هایتان در اثر برخورد با صندلی ها و یا ریختن نوشیدنی و غذا، و همچنین قرار گرفتن در فضاهای محدود، دچار لک و آلودگی شود، باید از لباسهایی بهره ببرید که به راحتی قابل تعویض باشند و چندان از لحاظ شستشو شما را به دردسر نیندازند.

ممکن است گاهی دمای هوای مبدا یا هیجان سفر به یک مکان گرمسیر، شما را به اشتباه بیندازد، و لباس های تابستانه ای که به تن دارید را برای هواپیما هم مناسب بدانید. سعی کنید در هنگام مسافرت با هواپیما چند لایه لباس به تن داشته باشید تا اگر داخل هواپیما، سردتان شد، به مشکل برنخورید. همچنین در این صورت اگر دمای داخل هواپیما از چیزی که تصور کرده اید گرم تر باشد، می توانید به راحتی از لایه های رویی لباستان کم کنید و خنک شوید. مطئمنا این انتخاب از پوشیدن لباس های تابستانه، هوشمندانه تر خواهد بود.

اگر در سفری که انجام می دهید، قصد رفتن به کنار دریا را دارید و می خواهید از آرامش مناظر ساحلی لذت ببرید، حتما دمپایی های انگشتی و صندل های خود را فراموش نکنید. اما یادتان باشد که این صندل ها را در چمدان هایتان جاسازی کنید و به فکر پوشیدن آنها داخل هواپیما نیفتید.

با اینکه ممکن است دمای هوای داخل هواپیما به اندازه کافی گرم باشد، اما مطمئنا نمی خواهید از ابتدای سفر چند ساعته خود بوی نامطبوع پاهای خودتان را تحمل کنید و دیگران را هم مجبور به این کار نمایید، و در عین حال هیچ راهی برای پوشاندنشان هم نداشته باشید. بهترین کفش هایی که می توانید در هنگام مسافرت با هواپیما به پا کنید، کفش های کتانی ورزشی است. پوشیدن این کفش ها علاوه بر اینکه احساس راحتی مناسبی برای پاهایتان فراهم می کند، می تواند فضای چمدانتان را هم خالی کند.

تردد در فرودگاه ها می تواند سختی های خودش را داشته باشد و گاهی لازم است مسافت بسیار طولانی را تا گیت پرواز طی کنید. در نتیجه باید اطمینان حاصل کنید که با کفش هایی که می پوشید می توانید به راحتی پیاده روی نمایید یا خیر. اگر خیلی به کفش های پاشنه دار علاقه دارید، یک جفت از این کفش ها را در کیف دستی یا چمدانتان به همراه داشته باشید، اما در فرودگاه و هنگام پرواز حتما کفش های راحتی به پا کنید.

پیش از انتخاب لباس هایتان در شروع سفر به نوع بافت و جنس پارچه آنها هم توجه کنید. برخی لباس های زمستانی و پشمی ممکن است موجب ایجاد خارش و حساسیت پوستی، به ویژه هنگام تعریق شوند. مطمئنا نمی خواهید داخل هواپیما به چنین مشکلاتی دچار شوید. همچنین نوسانات دمایی که در هنگام پرواز ممکن است رخ دهد را هم مد نظر قرار دهید. باز هم تاکید می کنیم که استفاده از چند لایه لباس نازک بسیار بهتر است و کارایی مناسب تری برایتان خواهد داشت.

حتما برای شما هم پیش آمده است که هنگام سفر با هواپیما، وقتی به پوشیدن لباس های راحت فکر کرده اید، به یاد پیژامه ها و لباس های خانگی خودتان افتاده اید. به ویژه اگر زمان پروازتان در زمان های نیمه شب یا در نزدیکی ساعت های صبح باشد، فکر کردن به پیژامه های راحت و فراخ خانگی وسوسه کننده است. پس سعی کنید لباسی که در نهایت می پوشید هم در عین حال که برای محیط های عمومی مناسب است، به همان اندازه برایتان راحت باشد.

گاهی اوقات ممکن است در مکان های عمومی و هنگام گردش های شهری، با افرادی برخورد کرده باشید که انگار یک شیشه ادوکلن را روی خودشان خالی کرده اند و از خانه بیرون آمده اند. حالا تصور کنید با چنین فردی داخل هواپیما همسفر باشید و مجبور شوید بوی عطر و ادوکلن او را برای ساعت ها تحمل کنید.

برای اینکه دیگران چنین احساس انزجاری از شما نداشته باشند، سعی کنید هنگام مسافرت با هواپیما از عطر و ادوکلن های خودتان بیش از حد استفاده نکنید. ما که نمی دانیم فردی که در کنارمان می نشیند به عطر و ادوکلن ما حساسیت خواهد داشت یا خیر. به علاوه اگر همسفر شما دچار آلرژی شود، مطمئنا تا حد زیادی خودتان را هم به دردسر خواهد انداخت.

http://www.tourismonline.co

طب سنتی و سفر

 • ۰۰:۴۷

The top 10 most cited reasons for needing a holiday

 • ۲۳:۳۲

10 مورد از بیشترین دلایل برای نیاز به تعطیلات

1- استراحت بیشتر

2- شاد شدن

3- کاهش استرس

4- کسب انرژی بیشتر

5- روابط خانوادگی

6- خواب راحت تر

7- کاهش غم و نگرانی

8- کسب سلامتی بیشتر

9- معاشرت بیشتر

10- ایجاد انگیزه بیشتر

 • ۳۳۹

American Workers Have A Miserable Vacation Allowance

 • ۲۳:۲۳

After a year on the job, a worker in Germany would expect to have a minimum of 20 days paid vacation, though most of the time, it would be 25 days or more. American workers still get a raw deal compared to most other developed nations and the country still has no minimum paid vacation entitlement in place. As people head off on their summer vacations, how many days would an American employee get a year into his or her job? 

38 percent of U.S. workers have 10-14 days paid vacation after a year, according to the Bureau of Labor Statistics. A further 30 percent have 5-9 days while 16 percent enjoy 15-19 days off after one year in the office. Only 8 percent have less than five days while 2 percent have more than 24. When compared to the minimum entitlements in other countries, the American allowance certainly looks miserable. After a year, workers in Australia and the EU both enjoy a minimum of 20 paid days off, with some European nations giving their employees up to 25 days. Japan and Canada also have a less than generous minimum vacation allowance of 10 days after one year.

https://www.statista.com/chart/9989/american-workers-have-a-miserable-vacation-allowance/

 • ۳۳۹

A Third of Europeans Unable to Afford Holidays

 • ۲۳:۰۹

چند درصد از مردم آن قدر پول ندارند که سالی یک بار به مدت یک هفته سفر کنند؟
نیمی از مردم ایتالیا، یک چهارم فرانسه و یک پنجم آلمان. متوسط اتحادیه اروپا: یک سوم

 • ۳۳۲

The Worlds Fastest Growing Tourist Destination

 • ۲۳:۰۳

مقاصد گردشگری با بیشترین میزان رشد (4 ماهه اول سال 2017)

فلسطین در صدر

21 میلیون افزایش گردشگران در سطح جهانی نسبت به بازه زمانی مشابه 2016

 • ۹۰۱
۱ ۲ ۳ . . . ۱۰ ۱۱ ۱۲
به استان زنجان خوش آمدید!
Visit Iran, Zanjan Province
هدف رسانه معرفی و بازدید مجازی جاذبه‌های گردشگری زنجان است.
تلاش این رسانه گسترش اطلاع رسانی درباره سفر و گردشگری است.
بازنشر مطالب لزوما به معنای تائید محتوای آن نیست.
This is Zanjan Virtual Tour
شماره ثبت در سایت ساماندهی:
1-3-64-56-695660-1-1
Copyright 2022,All Rights Reserved ©

جاذبه‌های گردشگری زنجان

Designed By Erfan Powered by Bayan