Zanjan Travel & Tourism Guide

استان زنجان؛ مقصد گردشگری کمتر دیده شده؛ فرصتی جدید برای سفر بعدی شما؛ زنجان به شما نزدیکتر از آن است که تصور می‌کنید!

رفع چالش بیمه راهنمایان گردشگری در بودجه دولت

 • ۱۱:۳۴

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «طبق پیگیری‌های به‌عمل آمده، "استفساریه" به‌منظور رفع ابهام و از میان برداشتن موانع حقوقی بیمه راهنمایان در بودجه دولت، از سوی معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی صادر و برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه ارائه شد.»

به گزارش میراث‌آریا به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ولی تیموری با بیان این خبر، افزود: «نقش راهنمایان همواره برای وزارت بسیار مهم و دارای اولویت بوده است، بنابراین پیگیری دغدغه‌ها، مشکلات و چالش‌های آن‌ها پیوسته در اهم برنامه‌ها و سیاست‌هایمان در نظر گرفته شده است، به نحوی که در جریان بحران کرونا نیز با وجود این‌که راهنمایان ایران‌گردی و جهان‌گردی بیشترین چالش‌های حقوقی مربوط به ثبت‌نام و اخذ تسهیلات کرونا را داشتند، اما با پیگیری‌ها و اصراری که توسط وزارت انجام شد این گروه نیز همانند سایر حوزه‌ها از بسته‌های حمایتی دولت برخوردار شدند.» 

گزارش زنده عادل فردوسی پور از فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020

 • ۲۳:۳۴

https://www.instagram.com/theafchub_ir

 • ۸۹۱

موزه شهدای زنجان (خانه توفیقی)

 • ۱۳:۱۴https://www.iran-360.com/moze-shohada

 • ۹۳۷

طبخ جغوربغور زنجان در ۲ دقیقه

 • ۲۳:۳۸
تصویر و تدوین: مجتبی جعفرلو
 • ۱۰۰۲

ضاربان گردشگر آلمانی به تبلیغ برای خیریه کودکان سرطانی محکوم شدند

 • ۲۱:۰۶

قاضی دادگاهی در مازندران برای متهمانی که سال گذشته یک گردشگر آلمانی را در مازندران مورد ضرب و جرح قرار داده و اموال او را سرقت کرده بودند، حکمی «غیرمعمول» صادر کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان در روز پنج‌شنبه، ۲۰ آذرماه، قاضی یک دادگاه در مازندران در خصوص جنبه عمومی جرم هر شش متهم این پرونده را علاوه بر حبس و شلاق تعزیری به دو مورد «حکم سبز» نیز محکوم کرد.

بر اساس این بخش از حکم قاضی، متهمان علاوه بر عذرخواهی از این تبعه آلمانی در یکی از رسانه‌های خبری رسمی کشور باید بروشور معرفی یک مجمع خیرین حمایت از کودکان سرطانی را توزیع و صندوق‌های کمک به این مجمع را در شهرستان تنکابن و توابع آن پخش و جمع‌آوری ‌کنند.

فیلیپ مارک‌گراف، جوان ۲۸ ساله‌ آلمانی، پس از رهایی از بیماری سرطان تصمیم گرفت با دوچرخه مسیری ۲۰ هزار کیلومتری را از طریق ترکیه، ارمنستان، ایران و پاکستان طی کند، از هیمالیا و پامیر بگذرد و به مقصد خود در جنوب هند برسد.

این دوچرخه‌سوار آلمانی که در چارچوب این پروژه به جمع‌آوری کمک مالی برای بیماران سرطانی می‌پرداخت، دوم مردادماه سال ۱۳۹۸ در شهر نشتارود مازندران مورد حمله چند مهاجم قرار گرفت، از ناحیه فک و استخوان صورت به شدت مجروح و وسایلش دزدیده شد.

در پی این حادثه، به نوشته روزنامه همشهری، «مردم و مسئولین این شهر... با حضور در بیمارستان و اهدای هدایای نفیس سنتی از این گردشگر خارجی دلجویی و عذرخواهی کردند» و پلیس ضاربان را دستگیر کرد.

خبر مرتبط:

جهانگرد آلمانی که در ایران کتک خورد و وسایلش دزدیده شد، می گوید به سفرش ادامه می دهد

GSTC Destination Map

 • ۰۸:۰۰

 • ۱۰۱۰

Tashvir Holy Fire Temple

 • ۱۴:۱۵

آتشکده تشویر، شهرستان طارم، استان زنجان

مطلب مرتبط:

آتشکده پیرچم

Pircham Holy Fire Temple

 • ۱۴۰۰

ششم آذر، روز ملی پرنده نگری

 • ۲۱:۵۱

پوستر اختصاصی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به مناسبت ششم آذر روز ملی پرنده نگری

برگزاری وبینار آموزشی پرنده نگری

 • ۱۸:۵۹

وبینار آموزشی پرنده نگری به مناسبت ششم آذر، روز ملی پرنده نگری با تدریس دکتر وحید روشنایی توسط معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان و موسسه آموزشی نوبانگ اندیشه زنجان برگزار شد.

مردان نمکی زنجان در راه نمایشگاهی در آلمان

 • ۱۷:۳۳

به گزارش سایت "دی ولت" تدارک برگزاری نمایشگاهی با عنوان "مرگ در نمک – تحقیقات باستان‌شناسی در ایران" در شهرهای فرانکفورت و بوخوم آلمان در حال انجام است که زمان افتتاح آن بستگی به وضعیت پاندمی کرونا دارد. براساس این گزارش این نمایشگاه تحت نظارت ناتاشا باقرپور سلطانی از موزه باستان‌شناسی فرانکفورت، پروفسور اشتولنر و ابوالفضل عالی برگزار می‌شود.

در آخرین شماره مجله باستان‌شناسی آلمان بخشی از نتایج تحقیقات پرفسور توماس اشتولنر و ابوالفضل عالی در مورد مردان نمکی در معدن نمک چهرآباد زنجان منتشر شده است. قرار است نمایشگاهی از مردان نمکی در آلمان برگزار شود.

برای اولین بار در سال ۱۳۷۲ (۱۹۹۳ میلادی) بقایای انسانی معروف به مرد نمکی، در معدن نمک چهرآباد زنجان کشف شد. در سال ۱۳۸۳ نیز بقایای انسانی دیگری معروف به مرد نمکی شماره دو به صورت تصادفی از این معدن کشف می‌شود. بعد از آن سه مرد نمکی دیگر هم از این معدن به دست آمد و تعداد آن‌ها اکنون به ۸ نفر رسیده است.
به گزارش سایت "دی ولت" تدارک برگزاری نمایشگاهی با عنوان "مرگ در نمک – تحقیقات باستان‌شناسی در ایران" در شهرهای فرانکفورت و بوخوم آلمان در حال انجام است که زمان افتتاح آن بستگی به وضعیت پاندمی کرونا دارد. براساس این گزارش این نمایشگاه تحت نظارت ناتاشا باقرپور سلطانی از موزه باستان‌شناسی فرانکفورت، پروفسور اشتولنر و ابوالفضل عالی برگزار می‌شود.
آخرین شماره مجله باستان‌شناسی آلمان بخشی از نتایج تحقیقات پرفسور توماس اشتولنر از دانشگاه بوخوم و رئیس بخش تحقیقاتی موزه معدن آلمان به همراه ابوالفضل عالی، باستان‌شناس ایرانی موزه زنجان را منتشر کرده است.
در تحقیقات دو باستان‌شناس ایرانی – آلمانی که در مجله باستان‌شناسی منتشر شده آمده است:«تحقیقات ۲۰ سال اخیر در معدن چهرآباد نشان داد که شکوفایی معدن‌کاوی رابطه مستقیمی با وجود یک دولت مرکزی و نظارت بر کار در معدن داشته است.» در این معدن در دوران حکومت‌های هخامنشیان و ساسانیان و پس از حمله اعراب تازه در دوران سلجوقیان، مغول‌ها و صفویان کار بیشتری صورت گرفته است.
۱ ۲
به استان زنجان خوش آمدید!
Visit Iran, Zanjan Province
هدف رسانه معرفی و بازدید مجازی جاذبه‌های گردشگری زنجان است.
تلاش این رسانه گسترش اطلاع رسانی درباره سفر و گردشگری است.
بازنشر مطالب لزوما به معنای تائید محتوای آن نیست.
This is Zanjan Virtual Tour
شماره ثبت در سایت ساماندهی:
1-3-64-56-695660-1-1
Copyright 2022,All Rights Reserved ©

جاذبه‌های گردشگری زنجان

Designed By Erfan Powered by Bayan