Zanjan Travel & Tourism Guide

استان زنجان؛ مقصد گردشگری کمتر دیده شده؛ فرصتی جدید برای سفر بعدی شما؛ زنجان به شما نزدیکتر از آن است که تصور می‌کنید!

راه اندازی چهارمین ژئوپارک ایران در زنجان

 • ۱۰:۵۹

معاون گردشگری زنجان در دومین جلسه کمیته طبیعت‌گردی استان زنجان در سال جاری با بیان برنامه‌های پیش رو در حوزه طبیعت‌گردی استان گفت: «در منطقه زنجان و ماهنشان جاذبه‌های طبیعی مختلفی مانند کوه‌های رنگی، معدن نمک چهرآباد و حیات‌وحش انگوران فرصتی ویژه برای ایجاد سایت ژئو پارک است.»

 علی‌اکبر شرفی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در ایجاد ژئو پارک در این منطقه، اظهار کرد: «در دومین جلسه کمیته طبیعت‌گردی دستگاه‌های عضو نظرات خود را اعلام کردند تا محدوده ژئوپارک به‌صورت دقیق تعیین شده و استفاده مناسبی از ظرفیت‌های طبیعی برای جذب گردشگری، توانمندسازی جوامع محلی منطقه و حفاظت از میراث طبیعی شود.»

COVID19 Global Totals

 • ۲۳:۲۸

 • ۱۳۰۲

از غار کتله خور زنجان به غار علیصدر همدان سفر کنید

 • ۲۳:۴۴

 • ۱۴۲۳

زنجان به همه جا نزدیک است!

 • ۱۸:۲۷

 • ۱۰۳۳

افتتاح خط دوم راه آهن زنجان-قزوین تا پایان سال ۱۳۹۹

 • ۰۱:۲۸

مدیر کل راه آهن شمالغرب گفت: پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین حداکثر تا اسفند ماه امسال افتتاح شده و به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ علی خدایی در گفتگوی با صدا و سیمای مرکز زنجان، با بیان این مطلب، اظهار کرد: امیدواریم عملیات اجرایی این طرح طبق پیش بینی ها حداکثر تا اسفند ماه امسال به اتمام برسد و مورد بهره برداری قرار گیرد.

دانلود تقویم سال ۱۴۰۰ هجری خورشیدی

 • ۲۳:۴۶

از اینجا دانلود کنید:

http://bayanbox.ir/view/3672291687027625418/calendar-1400.pdf

مسجد جامع زنجان از نمایی متفاوت

 • ۲۳:۰۶
View this post on Instagram

مسجد جامع (سید) زنجان این مسجد در بافت بازار زنجان راسته قیصریه قرار گرفته است و بزرگترین مسجد و مدرسه دینی شهر می باشد که توسط (عبدالله میرزا دارا) پسر یازدهم فتحعلی شاه قاجار ساخته شده است. این مسجد دارای اسامی متعددی می باشد که مسجد سید یکی از این اسامی است و دلیل نامگذاری آن به این دلیل بوده که امام جماعت و تولیت مسجد و مدرسه علمیه آن از سوی عبدالله میرزا به سید محمد مجتهد که از مراجع به نام عصر خود در ناحیه خمسه بوده واگذار می شود . همچنین این بنا در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. مسجد جامع (سید) زنجان استان زنجان #زنجان#مسجد_جامع_زنجان#زنجان_گردی#زنجان_مجازی#زنجان_را_باید_دید#ایران_در_یک_نگاه#میراث_فرهنگی#گردشگری#ایران_۳۶۰#سفر_به_زنجان#مسلمان#شهر_شور_و_شعور_حسینی#زنجانیها#اماکن_تاریخی_زنجان#travel_to_zanjan#zanjan_virtual#zanjan_grand_mosque#mosques#

A post shared by iran-360 (@iran360.98) on

 • ۱۲۸۵

برند‌سازی روستاها برای توریست‌ها

 • ۲۰:۲۰

دنیای‌اقتصاد : با توجه به اینکه با شیوع ویروس کرونا بازار گردشگری تاکنون تغییرات قابل‌توجهی را تجربه کرده، فعالان این حوزه نیز با توجه به تغییرات ایجاد شده روند خدمات رسانی خود را نیز دستخوش تغییر کرده‌اند. یکی از ویژگی‌های بازار جدید توریسم که از اهمیت ویژه‌ای هم برخودار است تغییر سبک سفر گردشگران در دوران کرونا است، به‌طوری‌که سازمان جهانی گردشگری نیز همسو با این تغییر ذائقه توریست‌ها سال پیش روی میلادی را سال «توسعه گردشگری روستایی» نامید. وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایران نیز در همین راستا پروژه بازنگری شاخص‌های انتخاب روستاهای هدف گردشگری را در دست اجرا دارد.

لیلا اژدری، مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری با استقبال از نام‌گذاری سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ با عنوان «گردشگری و توسعه روستایی» توسط سازمان جهانی گردشگری گفت: این سبک از نام‌گذاری می‌تواند توسعه قابل‌توجهی در روستاها ایجاد کند زیرا خواسته یا ناخواسته وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای همسو شدن با شعار جهانی گردشگری تمرکز بیشتری به گردشگری روستایی خواهد داشت و همین امر موجب می‌شود ایجاد تمامی امکانات، شرایط و زیرساخت‌ها به این سمت حرکت کنند. بنابراین به علت اینکه اولویت وزارت گردشگری مشخص است همه سازمان‌ها و ارگان‌ها همکاری‌های لازم را برای اجرایی شدن طرح‌های مربوط به توسعه روستایی انجام می‌دهند. علاوه بر آن رسانه‌ها نیز در این خصوص گام برداشته و به فعالیت در این ز مینه‌ها می‌پردازند.

توصیه‌هایی برای گردشگری و توسعه روستایی

 • ۲۳:۳۵

از اینجا دانلود کنید:

http://bayanbox.ir/view/868491612719667281/rural-tourism-unwto.pdf

غار کتله خور را ببینید

 • ۱۷:۵۱

 • ۱۳۷۴
۱ ۲
به استان زنجان خوش آمدید!
Visit Iran, Zanjan Province
هدف رسانه معرفی و بازدید مجازی جاذبه‌های گردشگری زنجان است.
تلاش این رسانه گسترش اطلاع رسانی درباره سفر و گردشگری است.
بازنشر مطالب لزوما به معنای تائید محتوای آن نیست.
This is Zanjan Virtual Tour
شماره ثبت در سایت ساماندهی:
1-3-64-56-695660-1-1
Copyright 2022,All Rights Reserved ©

جاذبه‌های گردشگری زنجان

Designed By Erfan Powered by Bayan