چقدر از مزایای ثبت خانه بومگردی در سایت تریپ ادوایزر میدانید؟ :: Zanjan Tourism Guide 旅行 至 赞詹

Zanjan Tourism Guide 旅行 至 赞詹

Visit & Travel to Zanjan; Iran

Visit & Travel to Zanjan; Iran

Zanjan Tourism Guide 旅行 至 赞詹

به استان زنجان خوش آمدید!
اینجا بزرگترین رسانه گردشگری استان زنجان است.
هدف ما گسترش اطلاع رسانی درباره سفر و گردشگری استان زنجان است.
بازنشر مطالب لزوما به معنای تائید محتوای آن نیست.
شماره ثبت در سایت ساماندهی: 1-3-64-56-695660-1-1
Copyright 2020, All Rights Reserved ©

طبقه بندی موضوعی
کلمات کلیدی
آخرین نظرات
اگر شما مالک یک هتل، متل، اقامتگاه بوم گردی، مسافرخانه، رستوران، مرکز گردشگری یا هر کسب و کاری مرتبط با صنعت گردشگری هستید می توانید با ثبت اقامتگاه یا هتلتان در تریپ ادوایزر ، کسب کارتان را به تمام دنیا معرفی کنید و در لیست فعالیت های توصیه شده در شهرتان در این سایت قرار بگیرید. با ثبت اقامتگاه در تریپ ادوایزر میتوانید در دید بیش از 390 میلیون عضو این وب سایت قرار بگیرید.

تریپ ادوایزر چیست؟ (Trip Adviser)

تریپ ادوایزر بزرگترین وبسایت گردشگری دنیاست که به گردشگران این امکان را می دهد تا از بیشترین پتانسیل های گردشگری مقصد خود بهره ببرند. با بیش از 570 میلیون نظر کاربران درباره جاذبه های گردشگری در سراسر دنیا که بیش از 7.3 میلیون هتل، رستوران ، خطوط هوایی و جاذبه گردشگری را که پوشش می دهد، به گردشگران این امکان را می دهد تا با بیشترین و طبقه بندی شده ترین اطلاعات به خوبی بتوانند سفر خود را برنامه ریزی کنند. با استفاده از این سایت گردشگران به خوبی می دانند که به کجا سفر کنند؟ کجا اقامت کنند؟ کجا غذا بخورند؟ و اطلاعات دقیقی از جاذبه های گردشگری پیدا کنند.

و از همه مهم تر که همه این فعالیت‌ها در سایت تریپ ادوایزر کاملا رایگان در اختیار شما قرار گرفته است.

وقتی که شما اقامتگاه بوم گردی خود را به طور صحیح در تریپ ادوایزر ثبت می کنید، گردشگران و مخاطبان این سایت می توانند به جزئیات و اطلاعات کسب و کار شما همچون موقعیت خانه بوم گردی ، تصاویر ، اطلاعات تماس و … دسترسی داشته باشند. کاربران این سایت همین طور می توانند پس ازاقامت در خانه بوم گردی شما تجربیات و نظرات خود را ثبت کنند تا در اختیار سایر مهمان ها قرار بگیرد.

آمار و اطلاعات کلی درباره تریپ ادوایزر

 • وب سایت رسمی تریپ ادوایزر: www.tripadvisor.com
 • سال تاسیس: 2000
 • دفتر مرکزی: نیدهام، ماساچوست، امریکا
 • بنیانگذار: استفان کاوفر

چرا باید اقامتگاه بوم گردی یا هتل خود را در تریپ ادوایزر ثبت کنیم؟

بر اساس تجربه گردشگران مختلف در جهان و همچنین فعالان گردشگری که به نحوی مخاطب سایت تریپ ادوایزور بوده اند ، ثبت هتل یا اقامتگاه بوم گردی در این سایت مزایای زیادی را یه همراه دارد:

 • یک منبع قابل اعتماد برای دریافت اطلاعات گردشگری – با توجه به امکان نوشتن نظرات و تجربیات گردشگران در استفاده از خدمات گردشگری هتلها و اقامتگاه های بوم گردی، اطلاعات ارائه شده در تریپ ادوایزر به یکی از مراجع قابل اطمینان در فضای گردشگری بین المللی تبدیل شده است. یک مسافر با صرف چند دقیقه و مطالعه نظرات کسانی که پیشتر در شهر مقصد یا اقامتگاه مورد نظر اقامت داشته اند از شرایط واقعی مقصد خود مطلع می شوند و در نهایت میزان رضایتمندی بالایی هم از خدمات سایت تریپ ادوایزر و هم از هتل یا خانه بوم گردی خود خواهند داشت.
 • حذف کمسیون برای رزرواسیون – در سایت تریپ ادوایزور شما به عنوان مدیریت هتل یا اقامتگاه بوم گردی بدون هیچ واسطه ای با مسافران در ارتباط هستید. کلیه اطلاعات تماس و نحوه دسترسی به اقامتگاه شما از ابتدا از طریق وب سایت یا اپلیکیشن موبایل در اختیار مسافر قرار می گیرد. فرایند رزرواسیون هم بدون حضور شرکت های واسطه و آژانس های مسافرتی انجام می شود. در نتیجه شما نیازی به پرداخت کمیسیون یا سایر هزینه های مشابه ندارید.
 • ابزار مورد استفاده اکثر گردشگران خارجی در هنگام سفر به ایران – برخلاف سایت های گردشگری معتبر مانند وب سایت بوکینگ دات کام که به دلیل تحریم های بین المللی امکان ثبت و رزرو هتل و اقامتگاه های بوم گردی در ایران را نمی دهد، این امکان در سایت تریپ ادوایزر وجود دارد. در نتیجه بخش عمده ای از گردشگران ورودی به ایران از این سایت برای پیدا کردن اقامتگاه بوم گردی و هتل در شهر های مختلف ایران استفاده می کنند.

آیا ثبت تریپ ادوایزر فقط برای هتل و خانه بوم گردی مناسب است؟

تریپ ادوایزر یک وب سایت گردشگری است که در کلیه زمینه های مربوط به سفر و جهانگردی فعالیت می کند. در واقع اگر شما مالک یک کسب و کار مرتبط با گردشگری باشید امکان فعالیت و جلب مخاطب در وب سایت تریپ ادوایزر را دارید. اصلی ترین فعالیت های گردشگری که می توانند در سایت تریپ ادوایزر فعالیت کنند شامل موارد زیر هستند:

ثبت هتل در تریپ ادوایز

بر اساس آخرین آمار اعلام شده توسط وب سایت تریپ ادوایزر بیش از 1.2 میلیون هتل در بیش از 136 هزار مقصد گردشگری در سراسر دنیا ثبت شده است. می توان گفت هتل ها اصلی ترین مراکز گردشگری هستند که در تریپ ادوایزر ثبت و معرفی می شوند. این آمار در حالی است که در زمان نگارش این مطلب (بهار 1398) کمتر از 300 هتل در کشور ایران در تریپ ادوایزر ثبت و در دسترس هستند.

ثبت خانه یا اقامتگاه بوم گردی در تریپ ادوایزر

خانه بوم گردی یا اقامتگاه بوم گردی گونه جدیدی از مراکز اقامتی در ایران هستند که در چند سال اخیر حداقل از نظر کمی روند رو به رشدی را طی کرده اند. با توجه به نوپا بودن این بخش از صنعت گردشگری ایران و تفاوت های بنیادین این اقامتگاه ها با هتل ها ضروری است تا از ابزارهای متفاوتی برای بازاریابی و معرفی خانه های بوم گردی استفاده شود که در این بین می توان تریپ ادوایزر را به دلیل ایجاد ارتباط مستقیم بین مدیریت اقامتگاه بومگردی و مهمان ها ابزار مناسبی برای معرفی خانه های بوم گردی در ایران دانست.

ثبت رستوران در تریپ ادوایزر

در آغاز سال 2019 بیش از 4.9 میلیون رستوران در سایت تریپ ادوایزر ثبت شده و در دسترس مسافران سراسر دنیا هستند. در ایران رستوران های بیش از 100 شهر در این سایت ثبت شده اند که این رقم نشان دهنده محبوبیت تریپ ادوایزر برای مخاطبان رستوران ها است.

ثبت کافه و کافی شاپ در تریپ ادوایزر

با اینکه کافه ها در تقسیم بندی سایت تریپ ادوایزر در گروه رستوران ها طبقه بندی شده اند؛ اما سهم نسبتا بالایی را از مراکز ارائه خدمات به گردشگران در دست دارند. این نکته به ویژه درباره کافه ها و شربت خانه های سنتی که در بافت های تاریخی و واجد ارزش شهرها قرار گرفته اند کاملا محسوس است. با اطمینان می توان گفت که کافه ها یک بخش غیر قابل حذف از برنامه گردشگران در مسیرهای گشت روزانه درون شهری و برون شهری آنها هستند. این امر باعث شده است تا ثبت کافه ها در تریپ ادوایزر نکته ای بسیار ضروری در جذب گردشگران خارجی است. نکته قابل توجه این است که حتی امکان ثبت کافه سیار در سایت تریپ ادوایزر نیز وجود دارد و تعداد زیادی از کافه های سیار که در محدوده های تاریخی شهرها فعالیت می کنند توسط این سایت در درسترس گردشگران قرار گرفته اند. همین طور در صفحه شهرهای پرطرفدار در بین گردشگران، بخش جداگانه ای تحت عنوان بهترین کافه و چای خانه شهر وجود دارد که بر اساس نظرات و تجربیات گردشگران بهترین کافه ها را به گردشگران آن شهر توصیه می کند.

کاربران سایت تریپ ادوایزر به دنبال چه اطلاعاتی هستند

نتایجی که از منابع مختلف همچون نظرات کاربران درباره جاذبه های گردشگری ایران در سایت تریپ ادوایزر ، گفتگوهای انجام شده در فروم سایت و همین طور مصاحبه با مهمان های معدود اقامتگاه های بوم گردی که از طریق سایت تریپ ادوایزر اقدام به رزرو خانه بوم گردی یا هتل خود کرده اند نشان می دهد که سوالات نسبتا مشترکی در ذهن این افراد هست که سایت تریپ ادوایزر یکی از اولین و مورد اعتماد ترین منابع آنها برای یافتن اطلاعات دست اول از کشور ایران است. اصلی ترین این سوال ها که دانستن آن برای مدیران کلیه کسب و کارهای مرتبط با گردشگری ضروری است به شرح زیر است:

 • بهترین و مناسب ترین هتل ها و اقامتگاه بوم گردی ایران کجا هستند؟
 • شرایط دریافت ویزای ایران به چه صورت است؟
 • هزینه های کلی سفر به ایران چقدر است؟
 • بهترین زمان سفر به ایران و شهرهای مختلف آن چه زمانی است؟
 • شرایط پوشش ظاهری و قوانین اجتماعی و عرفی مربوط به آن چیست؟
 • غذاهای سنتی و محلی شهرهای مختلف ایران چیست؟
 • بهترین مسیر دسترسی به جاذبه های گردشگری و اقامتگاه های مختلف چیست؟
 • چگونه تور و خدمات گردشگری مناسب در ایران پیدا کنیم؟
 • بهترین گزینه های سفر بین شهری در ایران چیست؟
 • نرخ تبدیل ارز و بهترین مکان برای تبدیل آن در هر شهر کجاست؟

با نگاهی اجمالی به سوالات و نیازهای اطلاعاتی گردشگران و به ویژه کاربران سایت تریپ ادوایزر می توان متوجه این نکته شد که اطلاعاتی بخش عمده ای از آنها یا مرتبط یه کسب و کارهای گردشگری است یا حداقل برای فعالان صنعت گردشگری ایران به سادگی در دسترس است ، یکی از نیازهای اصلی گردشگران در سفر به ایران است. در نتیجه با فعالیت در سایت تریپ ادوایزر و معرفی خدمات گردشگری خود به راحتی می توانید به گروه وسیعی از گردشگرانی که قصد سفر به ایران دارند ارتباط پیدا کنید. افرادی که به طور بالقوه می توانند مشتری کسب و کار گردشگری شما باشند. ارائه اطلاعات به این گردشگران در مرحله اول باعث می شود تا حس اعتماد و مسئولیت پذیری را در ذهن گردشگران ایجاد کند و در مرحله بعد در صورت تمایل به استفاده از خدمات گردشگری شما همچون اقامت در خانه بوم گردی یا هتل شما؛ با ذهنیتی مثبت و اعتمادی که پیشتر شکل گرفته است اقدام به رزرو خانه بوم گردیشما بکنند.

با فعالیت در سایت تریپ ادوایزر بخش دیگری از مخاطبان به طور غیر مستقیم به شما دسترسی خواهند داشت و از کیفیت فعالیت های شما مطمئن خواهند شد. مهمان هایی که پیشتر در خانه بوم گردی شما اقامت داشته اند به احتمال زیاد بخشی از نیازهای خود را به طور مستقیم یا غیر مستقیم توسط کسب و کار شما برطرف کرده اند. برخلاف فرهنگ رایج مردم ایران، اکثر گردشگران به ویژه اروپایی تمایل بسیار زیادی در مستند سازی تجربیات خود دارند. آنها معتقد هستند کوچک ترین و جزئی ترین اطلاعات می تواند روزی گره از کار آنها یا دیگری باز کند. علاوه بر دفترچه خاطرات یا صفحات شخصی در جوامع مجازی، بخش نظرات سایت تریپ ادوایزر یکی از پرطرفدارترین و قابل اعتماد ترین ابزارهایی است که مسافران برای مستند سازی و انتقال تجربیات اقامت یا استفاده از خدمات گردشگری یک کسب و کار گردشگری استفاده می کنند.

چه اطلاعاتی از اقامتگاه بوم گردی را ثبت نام در تریپ ادوایزر باید مشخص کرد؟

 • جایگاه شما در این کسب و کار
 • نام مدیر
 • اطلاعات تماس شامل ایمیل و شماره تلفن
 • نام رسمی خانه بومگردی و آدرس دقیق
 • آدرس وبسایت
 • تعداد اتاق ها
 • بازه قیمت
 • حداقل زمان اقامت
 • مدیریت و پرسنل در محل
 • خدمات نظافت اتاق
 • پذیرش
 • سرویس بهداشتی و حمام در اتاق

شما همچنین می توانید اطلاعات اختیاری همچون نوع صبحانه و غذای محلی، امکانات دیگر مانند گشت طبیعتگردی و آموزش صنایع دستی را اطلاع رسانی کنید.

چگونه جایگاه خود را در رتبه بندی تریپ ادوایزر بهبود دهیم؟

با توجه به تعداد بالای هتل ها و خانه های بوم گردی ثبت شده در تریپ ادوایزر کاملا بدیهی است که حضور در این سایت به تنهایی نمی تواند مفید باشد؛ بلکه شروع یک رقابت با سایر کسب و کارهای رقیب است. در نتیجه باید نکاتی را در فعالیت در این سایت در نظر گرفت تا عملکرد شما در مقایسه با رقیبان بهبود پیدا کند. در این بخش چند توصیه اساسی برای فعالیت بهتر در تریپ ادوایزر ارائه می شود

در واقع تریپ ادوایزر در تصمیم گیری در مورد نحوه رتبه بندی خدمات شما، چهار عامل اصلی را در نظر می گیرد:

 • کیفیت
 • میزان پیشرفت
 • کمیت
 • فراوانی نظرات شما

هدف از این کار رسیدن به یک جریان مداوم و میزان قابل قبول از نظرات مثبت با نرخ کافی بالا برای رتبه بندی کلیه کسب و کار ها و خدمات است. برای رسیدن به این مهم دو راه پیش روی کسب و کار شما است.

 1. به طور فعالانه اطمینان حاصل کنید که گردشگرانی که از شما خدمات گرفته اند نظرات خود را در سایت ثبت می کنند (البته این امر به هیچ عنوان به معنای تقاضای ثبت نظر مثبت نیست. بلکه ایجاد اطمینان از اهمیت به نظرات آنهاست) نمونه این نظرات می تواند یک عکس از تجربه آنها در اقامت در اقامتگاه بوم گردی شما باشد.
 2. با دریافت هر بازخورد و نظر منفی به سرعت دست به کار شوید و سعی کنید خدمات خود را بهبود ببخشید و مخاطبان خود را از اصلاح این نقص مطلع سازید.

اطلاعات چکیده درباره تریپ ادوایزر

شاخص مقدار تاریخ محاسبه
تعداد کاربران تریپ ادوایزر 490 کاربر منحصر به فرد 1/1/2019
تعداد ایمیل های ارسالی هفتگی 80 میلیون ایمیل 6/1/2015
تعداد نظرات درسایت تریپ ادوایزر 730 میلیون نظر 1/1/2019
تعداد اقامتگاه ها، رستوران ها و جاذبه های گردشگری ثبت شده 7.5میلیون 12/6/2018
تعداد مقاصد پوشش داده شده 136 هزار 6/23/2016
تعداد هتل های ثبت شده در تریپ ادوایزر 1.2میلیون 8/1/2018
تعداد مراکز تفریحی ثبت شده در تریپ ادوایزر 775 هزار 6/23/2016
تعداد رستوران های ثبت شده در تریپ ادوایزر 4.9میلیون 1/1/2019
درآمد سالانه تریپ ادوایزر 1.48میلیارد دلار 2016
1.556میلیارد دلار 2017
1.6میلیارد دلار 2018
تعداد تصاویر ثبت شده توسط کاربران 160 میلیون 1/1/2019
تعداد کارکنان تریپ ادوایزر 3228 1/1/2018

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۸/۰۵/۰۵

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">