Zanjan Tourism

VISIT ZANJAN ; GO IRAN

VISIT ZANJAN ; GO IRAN

Zanjan Tourism

هدف این رسانه گسترش اطلاع رسانی و آموزش گردشگری است. بازنشر مطالب لزوما به معنای تائید محتوای آن نیست.
گردشگری روستایی و اکوتوریسم در اولویت فعالیت قرار دارد.
شماره ثبت در سایت ساماندهی: 1-3-64-56-695660-1-1
© Copyright 2018, All Rights Reserved

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
  • ۲۹ مرداد ۹۷، ۱۲:۲۰ - موزیلاگ ..
    تشکر (:
  • ۱۷ اسفند ۹۶، ۰۱:۰۲ - ..جهان ..
    متشکرم
پیوندها

۲۱۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۶ ، ۲۳:۲۸
حسین خمسه ای

ییلاقات «علم کندی» منطقه‌ای است کوهستانی در شهرستان ماهنشان استان زنجان و در مرز استان‌های زنجان، آذربایجان غربی و کردستان قرار دارد. بخاطر ارتفاع زیاد که تقریبا به حدود ۳۰۰۰۰ متر می‌رسد، بیش از نصف سال سرما در آن حکومت دارد و مملو از برف است. در اینجا بهار با آب شدن برف‌ها در خرداد ماه آغاز می‌شود و در اوایل تابستان منطقه بسیار زیبایی را می‌سازد. این ییلاقات مرتع فوق العاده‌ای برای دام‌ها در فصل تابستان است بخاطر همین مراتعش، هر ساله با شروع فصل تابستان مورد استفاده اهالی چندین روستا و عشایر استان‌های آذربایجان‌شرقی و غربی و منطقه زنجانرود قرار می‌گیرد. آن‌ها برای چرای دامهایشان به اینجا می‌آیند و چند ماه را تا شروع دوباره فصل سرما در اینجا می‌مانند. در واقع اهالی این روستاها، زندگی نیمه کوچ نشینی دارند و برخی از آنها ۲۰ روز در راهند تا به ییلاقات برسند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۶ ، ۱۴:۰۲
حسین خمسه ای

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: هنرمندان صنایع دستی از 30 استان کشور در نمایشگاه ملی صنایع دستی دوازدهمین جشنواره آش ایرانی استان زنجان شرکت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان به نقل از فارس، یحیی رحمتی روز گذشته اظهار کرد: برنامه‌های مختلفی برای برگزاری دوازدهمین جشنواره سراسری آش ایرانی در استان زنجان پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره آش یکی از جشنواره‌های فرهنگی و گردشگری در حوزه صنعت غذایی است، تصریح کرد: امروزه غذا یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را در استقرار و اقامت گردشگران در مقصد خود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه تاکنون 20 استان کشور در بخش رقابت و عرضه آش‌های سنتی در دوازدهمین جشنواره سراسری آش ایرانی استان اعلام حضور کرده‌اند، اضافه کرد: همچنین در بخش صنایع دستی هم 30 استان کشور حضور پیدا می‌کنند.

رحمتی با اشاره به اینکه سال گذشته استقبال از جشنواره سراسری آش ایرانی بسیار خوب بوده است، یادآور شد: حضور تورهای مختلف گردشگری از استان‌های دیگر در این جشنواره نشان دهنده این استقبال است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 120 هزار نفر از جشنواره سراسری آش ایرانی استان زنجان و نمایشگاه ملی صنایع دستی بازدید شده است، ادامه داد: امسال هم نمایشگاه صنایع دستی در بیش از 120 غرفه دایر خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان افزود: حضور هنرمندان گسترده صنایع دستی و گروه‌های آئینی موسیقی، سیاه چادر و گروه‌های نمایشی از دیگر برنامه‌های جشنواره آش ایرانی است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۶ ، ۱۳:۵۶
حسین خمسه ای

با حکم معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری انجام شد:
انتصاب محمد محب‌ خدایی به‌ سمت معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۶ ، ۱۳:۵۳
حسین خمسه ای

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۶ ، ۱۳:۴۵
حسین خمسه ای

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۶ ، ۱۰:۰۳
حسین خمسه ای

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۶ ، ۰۰:۳۰
حسین خمسه ای

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۶ ، ۰۰:۲۵
حسین خمسه ای

About 12th century AD.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مرداد ۹۶ ، ۲۳:۰۳
حسین خمسه ای

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مرداد ۹۶ ، ۲۲:۵۸
حسین خمسه ای