Zanjan Tourism Guide

Zanjan Travel Guide; Visit Zanjan ; Iran

Zanjan Travel Guide; Visit Zanjan ; Iran

Zanjan Tourism Guide

راهنمای مصور سفر و گردش در استان زنجان:
هدف این رسانه گسترش اطلاع رسانی و آموزش گردشگری است. بازنشر مطالب لزوما به معنای تائید محتوای آن نیست.
گردشگری روستایی و اکوتوریسم در اولویت فعالیت قرار دارد.
شماره ثبت در سایت ساماندهی: 1-3-64-56-695660-1-1
© Copyright 2018, All Rights Reserved

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
  • ۱۳ آبان ۹۷، ۱۵:۱۷ - لیلی
    عالی
پیوندها

۲۵۶ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آذر ۹۵ ، ۱۵:۵۴
حسین خمسه ای

سفره یلدا در سفارت ایران در برلین

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آذر ۹۵ ، ۱۵:۴۹
حسین خمسه ای

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آذر ۹۵ ، ۱۵:۲۰
حسین خمسه ای

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آذر ۹۵ ، ۰۱:۴۶
حسین خمسه ای

ارائه کلیه خدمات کنسولی در سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در استانبول ، ترابوزان و ارزروم فردا سه شنبه 30 آذر تعطیل خواهد بود . از هموطنان گرامی درخواست دارد ازمراجعه به این اماکن خودداری نمایند .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۵ ، ۲۲:۵۶
حسین خمسه ای

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۵ ، ۲۲:۲۶
حسین خمسه ای
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۵ ، ۲۰:۰۰
حسین خمسه ای

Zanjan Province has a beautiful nature and a rich history. The Rainbow Mountains are a rare natural phenomenon. Also, a visit to its age-old Buddhist temple makes you feel like you are traveling back in time.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۵ ، ۱۹:۱۶
حسین خمسه ای

Hidden in tiny alleys behind its modern facade, Zanjan retains some attractive mosques, a fantastic bazaar, a plethora of knife-grinders and some delightful teahouse restaurants. The city is a logical base for visiting the impressive Soltaniyeh mausoleum and a good staging point to reach Takht-e Soleiman via the scenic Dandy road.

Zanjan is the capital of Zanjan Province in northwestern Iran . It is an Azeri inhabited city. It lies 298 km (186 mi) north-west of Tehran on the main highway to Tabriz and Turkey and approximately 125 km (80 mi) from the Caspian Sea . At the 2006 census, its population was 341,801, in 89,829 families.

 Zanjan is known for its beautiful handcrafts such as knives, traditional sandals, called charoogh, and malileh. Malileh is a handcraft made with silver wires. Zanjani artists make many things like various decorative dishes and their special covers as well as silver jewelry. In ancient times, Zanjan was known for its stainless and sharp knives. But this tradition is gradually becoming extinct by introduction of Chinese knives to the market which are far cheaper, more abundant and of course less artistic[ citation needed ]. Many villagers today are traditional carpet weavers. This is perhaps Zanjan's most popular handcraft.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۵ ، ۱۵:۵۹
حسین خمسه ای

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۵ ، ۱۵:۵۲
حسین خمسه ای

تکیه زیبای معاون الملک در استان کرمانشاه، که آماده برای ثبت در میراث جهانی است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۵ ، ۱۵:۱۴
حسین خمسه ای

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۵ ، ۱۳:۴۰
حسین خمسه ای

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از ایجاد مشوق هایی برای سرمایه گذاران در بخش گردشگری روستایی یا بوم گردی خبرداد و گفت: پرداخت یارانه گردشگری و محاسبه حامل های انرژی به نرخ صنعتی و ... از جمله مشوق هایی است که برای سرمایه گذاران در این بخش در نظر گرفته شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگریاستان کرمانشاه، علیرضا مرادی بیستونی در پنل گردشگری و توریست همایش "توانمندی های تولیدی و فرصت های سرمایه گذاری استان کرمانشاه" که با حضور میرشجاعیان معاون وزیر اقتصاد و دارائی، رازانی استاندار کرمانشاه، محمد محمود رئیس اتاق سلیمانیه عراق، سفرا و نمایندگان کشورهای هندوستان، افغانستان، پاکستان و جمعی از مدیران دستگاه ها و مسئولین استانی در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزارشد، با اشاره به اینکه امروزه گردشگری از بزرگترین و روبه رشد ترین بخش های فعالیت اقتصادی به شمار می رود، اظهارداشت: به دنبال رشد و پیشرفت گردشگری حجم قابل توجهی از فعالیت های اقتصادی رونق و تاثیر شگرفی بر بخش های اقتصادی خواهد داشت.
وی ادامه داد: در استان کرمانشاه که دارای پتانسیل های بالای گردشگری است توانسته است به بخش هایی از این صنعت توجه کند.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه تاکید کرد: استان کرمانشاه با ظرفیت ها و قابلیت هایی که در زمینه های مختلف گردشگری دارد در هر بخش توانسته است خود را نشان دهد.
وی با ذکر نظرات مختلفی که بزرگان درخصوص کرمانشاه داشته اند، افزود: برخی کرمانشاه را "ایران کوچک" و برخی نیز کرمانشاه را "دروازه آسیا" نامیده اند، استانی که متصل کننده مسیر شرق آسیا به غرب آن و در مسیر کریدور شمالغرب کشور به جنوب غرب قراردارد.
مرادی بیستونی به وجود زیرساخت هایی مانند فرودگاه، راه دسترسی مناسب و سایر پتانسیل هایی که توانسته گردشگرانی را از نقاط مختلف جهان به کرمانشاه جذب کند، اشاره کرد و تصریح داشت: یکی از پیشنهادات ما به سرمایه گذاران گردشگری روستایی یا پتانسیل بوم گردی است که امروزه از مباحث مهم و مورد توجه در بخش گردشگری است.
وی اضافه کرد: در استان کرمانشاه 26 باب هتل، 2 باب هتل آپارتمان و 18 مهمانپذیر وجود دارد اما در کنار آن مبحث بوم گردی می تواند به عنوان یک پتانسیل بالا مطرح شود.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از ایجاد مشوق هایی برای سرمایه گذاران در این بخش خبرداد و یادآورشد: پرداخت یارانه گردشگری و محاسبه حامل های انرژی به نرخ صنعتی و ... از جمله مشوق هایی است که برای سرمایه گذاران در این بخش در نظر گرفته شده است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۵ ، ۰۰:۴۰
حسین خمسه ای

در اواخر قرن نوزدهم، افراد مشتاقی متوجه شده بودند که تمدن و زندگی روستایی در حال ناپدید شدن و نابودی است. این افراد در کشور سوئد، اولین اکوموزه جهان را تأسیس کردند. در واقع اکوموزه‌ها برای نجات و حفظ شکل زندگی روستایی، زمانی که پیش بینی می‌شد در آینده دیگر اثری از این نوع زندگی نباشد، شکل گرفت. سوئدیها خانه‌های دارای ارزش تاریخی و فرهنگی را به یک مکان انتقال دادند و نام آن مکان را اسکانسن گذاشتند که از نام استکهلم پایتخت سوئد گرفته شده است. اما آنها در عین حال به حفظ پیشه‌ها، صنایع، مشاغل مختلف و شیوه‌های انجام کار توسط روستائیان نیز توجه داشتند. ایده این موزه‌ها، که گاه موزه فضای باز هم نامیده می‌شوند، به تدریج از کشورهای اسکاندیناوی خارج شد و به دو شاخه اصلی تقسیم شد: یک شاخه از سمت دانمارک وارد اروپای مرکزی شد و تا روسیه پیش رفت. در این شاخه که شاخه قارهای یا اروپایی نیز نامیده میشود، موزه‌های بسیار مهمی، بین سالهای 1920 تا 1940 ،تأسیس شد. شاخه دیگر از طریق دانمارک به انگلستان رفت و از آن طریق به کانادا، ایاالت متحده و استرالیا رسید. درواقع اکوموزه، قلمروئی از فرهنگ و زندگی را در خود جای داده است، در حالی که موزه های دیگر تنها به یک رشته یا زمینه (فرش، هنرهای تزئینی و... ) می‌پردازند.

در اکوموزه‌ها ترکیبی از مسائل فیزیکی، جغرافیایی، اقتصادی، فرهنگی و انسانی به چشم می‌خورد. در واقع حضور زنده و در حال رشد مردم، وجه تمایز اکوموزه‌ها با دیگر موزه‌ها است. بنابراین اکوموزه‌ها در مقایسه با دیگر اشکال معمول موزه‌ها، نقش مهم تری در رشد و تکامل جامعه دارند. در رهیافت روستای خالق که یکی از جدیدترین رهیافت های فراخوانی محتوی توسعه است. در این رهیافت تالش بر آنست تا با تکیه بر داشته‌های مستتر در زندگی مردم زمینه توسعه درون زا فراهم آورده شود. یکی از این موارد اکوموزه‌ها است که با طراحی و معماری الهام گرفته از بوم میزبان میتواند در جذب گردشگر و ایجاد درآمد مکمل برای روستائیان مثمر باشد. محورهای خالقیت از جمله ادبیات، طراحی، موسیقی، صنایع دستی، رسانه و ... از جمله محتوی تشکیل دهنده اکوموزه ها در روستای خالق می توانند باشند.

منبع: کانال تلگرام creativevillageinstitute@ - روستای خلاق

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۵ ، ۰۰:۳۲
حسین خمسه ای

وزیر راه و شهرسازی ایران می‌گوید قرارداد خرید هواپیما از شرکت ایرباس نهایی شده است. این قرارداد از نظر تعداد و نوع هواپیماها دچار تغییراتی شده است. ایران چندی پیش قراردادی تاریخی با بوئینگ آمریکا امضا کرد.

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم، روز یکشنبه (۱۸ دسامبر/ ۲۸ آذر) اعلام کرد که "قرارداد با ایرباس هفته‌ی آینده امضا می‌شود". ایران قرار است ۱۰۰ فروند هواپیما به ارزش ۱۰ میلیارد دلار از ایرباس می‌خرد.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) هم این خبر را تأیید کرده است. فرهاد پرورش روز یکشنبه در تهران به خبرنگاران گفت: «نمایندگان ایرباس از هفته گذشته در ایران حضور دارند تا بتوانیم با بررسی تمام زوایای مهم این قرارداد را به امضا برسانیم.» بر این اساس، ایرباس در سال ۲۰۱۷ هفت یا هشت فروند از هواپیماهای موضوع قرارداد را به ایران تحویل خواهد داد.
در قرارداد کنونی تغییراتی ایجاد شده است. از ۱۱۸ فروند هواپیمایی که پیش از این گفته می‌شد قرار است از ایرباس خریداری شود، مدل غول‌پیکر ۳۸۰ حذف شده است. به همین خاطر قرارداد جدید برای خرید ۱۰۰ فروند هواپیما منعقد می‌شود.

 

منبع: دویچه‌ وله فارسی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۵ ، ۰۰:۱۶
حسین خمسه ای